Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Ankara Sicak Anlar

  • Listed: Temmuz 11, 2018 10:44 pm

Escort İlan Açıklaması


Ankara Sicak Anlar

Yetkililer, Türk güvenlik güçlerinin 18 bin yolcuyla birlikte bir feribotla karşılaştıktan sonra bir Kürt isyancı korsanının öldüğünü söyledi.
Yetkililer, medyaya ilgi çekmek amacıyla Çarşamba akşamı İzmit’in kuzey-batı limanından yola çıktıktan sonra Kartepe feribotunu ele geçirdiklerini söyledi.
Marmara Denizi’nin kıyısında, kıyıdaki sahil botlarıyla zikzaklı feribot, nihayet yakıt tükendi ve İstanbul’un batısındaki Silivri limanına demirledi.
Elit askeri ve polis güçleri feribota cumartesi günü güneş doğmadan hemen önce saldırdı, hemen hiçbir çatışma olmadan korsanı öldürdü, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu dedi.
Feribot üzerine odaklanan televizyon ekipleri, bazı insanların silah sesleri duyulduğunda denizde atlama görüldüğünü söyledi.
Ulaştırma bakanlığı yetkilisi Habib Soluk, devlet tarafından işletilen TRT televizyonuna verdiği demeçte, “Bu başarılı bir operasyondu.” “Yolcuların veya mürettebatın hiçbiri zarar görmedi.”
Yetkililer, gemide beş kadının yanı sıra dört mürettebat ve iki kursiyer de dahil olmak üzere 18 yolcu bulunduğunu belirtti.
Korsan, tüm yolcuların cep telefonlarını topladı ancak en az bir ekip üyesi olan Egemen Erdoğan, TRT televizyonuna yapılan telefon görüşmesinde feribot içindeki durumu sakin bir şekilde anlattı.
TRT, donanma komandoları ve terörle mücadele polis kuvvetlerinin feribotla sürpriz bir grev yaptığını belirtti.
Mutlu, gaspçıyı, Kürt isyancı gruba, Kürdistan İşçi Partisi’ne veya PKK’ya atıfta bulunan “terör örgütü üyesi” olarak tanımladı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.